به این مطلب رای بدهید

 بیست مزیت استفاده از نرم افزار CMMS

چرا باید یک نرم افزار CMMS بخریم؟ همه ما می­دانیم که معرفی یک راه حل نرم­افزاری جدید در محل کار آسان نیست. شما باید زمان خود را صرف تحقیق در مورد فروشندگان، گذراندن مراحل فروش، توجیه هزینه و آموزش تیم خود کنید.اما مزایای نرم­افزار CMMS قطعا ارزش کار دارد و می­تواند به شما در صرفه جویی در زمان و هزینه، بهبود سلامت و ایمنی و موارد دیگر کمک کند.

کاهش زمان توقف

  1. کاهش به تاخیر افتادن برنامه­ های نگهداری و تعمیرات

مقداری از به تاخیر افتادن برنامه­ های نگهداری و تعمیرات اجتناب ناپذیر است، اما مقدار بیش از حد آن می­تواند عملیات نگهداری و تعمیرات شما را از کنترل خارج کند. برای مثال هزینه نگهداری و تعمیرات معوقه در پارک­های ملی ایالات متحده ۱۲ میلیارد دلار برآورد شده است. این یک مورد افراطی است، اما اهمیت نگهداری و تعمیرات معوقه را در سطح قابل قبولی نشان می­دهد.

یک نرم افزار CMMS منابع و هزینه­‌های نگهداری و تعمیرات را متعادل می‌کند تا میزان انباشتگی تعمیرات از کنترل خارج نشود.

  1. افزایش طول عمر دارایی ها (تجهیزات)

میانگین طول عمر تجهیزات صنعتی در ایالات متحده بالاترین میزان از دهه ۱۹۴۰ است. اگرچه طول عمر همیشه دلیل خرابی نیست، اما غالبا یک عامل موثر است. از نظر مالی همیشه نمی­توان تجهیزات قدیمی را با تجهیزات جدید جایگزین کرد، به همین دلیل است که نگهداری و تعمیرات بسیار حائز اهمیت است.

نگهداری تجهیزات در شرایط عملیاتی خوب برای مدت طولانی به معنای انجام نگهداری و تعمیرات قبل از خراب شدن تجهیز است. نرم‌افزار CMMS با سنسورها ، PLC‌ها ، SCADA و سیستم‌های MES به شما این امکان را می‌دهد که سلامت یک دارایی(تجهیز) را در لحظه ردیابی کنید، خرابی را قبل از وقوع آن تشخیص دهید و برای نگهداری و تعمیرات برنامه‌ریزی کنید.

  1. برنامه ­ریزی و تکمیل فعالیت­های نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه را آسان­تر کنید.

نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه عیوب را قبل از تبدیل شدن به یک مشکل بزرگتر شناسایی می­کند که باعث کاهش تعداد خرابی­ها می­شود. تیم­ های نگهداری و تعمیرات می­دانند که نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه کلیدی برای محدود کردن زمان خرابی است، اما سوال این است که چگونه می­توان بهتر برای آن برنامه­ریزی کرد؟

یک نرم افزار CMMS به این سوال با دستورکارهای برنامه ریزی شده پاسخ می­دهد. برنامه­ ریزی دستورکارهای  PM را می­توان بر اساس میزان استفاده، زمان یا رخداد، در یک CMMS ایجاد کرد. این برنامه­ ها یک دستورکار را فعال می‌کنند که به موجب آن ترتیب کار بسیار آسان تر و زمان‌بندی نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه آسان‌تر می‌شود و در نتیجه تعداد خرابی ها نیز کاهش می­یابد.

  1. سرعت بخشیدن به تعمیرات و بازرسی­ ها

زمانی که یک دارایی(تجهیز) نیاز به تعمیر یا بازرسی داشته باشد، خرابی رخ می­دهد. این موضوع همیشه قابل اجتناب نیست. با این حال، اگر PM ناکارآمد باشد، زمان خرابی و توقف را طولانی ­تر می­کند. این ناکارآمدی‌ها می‌توانند روی هم انباشته شوند و تاسیسات شما را متحمل هزینه و زمان زیادی برای بازگشت به شرایط کاری اولیه کنند.

یک نرم افزار CMMS تعمیر و بازرسی دارایی‌ها(تجهیزات) را آسان‌تر می‌کند، بنابراین زمان خرابی به حداقل ممکن کاهش می‌یابد. تکنسین‌ها می‌توانند از هر جا وارد برنامه CMMS تلفن همراه شوند و سابقه تجهیزات، نمودارها،  قطعات یدکی و موارد دیگر را ببینند تا کار سریع‌تر انجام شود. نرم‌افزار CMMS همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا دستورکارهایی را که بیش از حد طول می‌کشند را پیدا کنید، علت تاخیر را شناسایی کرده و آن را برطرف کنید تا کار سریع‌تر انجام شود.

کنترل هزینه­ ها

  1. پیش­بینی دقیق قطعات مورد نیاز برای نگهداری و تعمیرات

عدم کنترل قطعات می­تواند منجر به انواع مشکلات پرهزینه شود. مصرف افراطی قطعات می­تواند ۱۲% تا ۲۰% به هزینه خرید اصلی اضافه کند. اگر هنگام خراب شدن تجهیزات، قطعات مناسب را در دسترس ندارید (یا نمی توانید قطعات را در یک انبار شلوغ پیدا کنید)، این امر منجر به خرابی، ازدحام حمل و نقل و توقف تجهیزات می­شود، که همگی پرهزینه هستند.

  1. جلوگیری از تولید ضایعات و دوباره ­کاری

هم ضایعات و هم دوباره کاری نیاز به هزینه هنگفتی به شکل انرژی، ضایعات و تولید از دست رفته دارند. بدترین قسمت این است که جبران این هزینه بدون اضافه کاری تیم تولید قابل جبران نیست.

بهترین راه برای کاهش هزینه ضایعات و دوباره کاری، جلوگیری از خرابی برنامه ­ریزی نشده با سالم نگه­داشتن دارایی­ها توسط نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه است. نرم­افزار CMMS در کمک به تیم­های نگهداری و تعمیرات در زمینه برنامه­ ریزی و اجرای PM­ها عالی است. نه تنها می‌توانید امور نگهداری و تعمیرات را با یک CMMS خودکار کنید، بلکه می‌توانید در حین ردیابی معیارهای کلیدی برای بهینه‌سازی آنها، PM‌ها را اولویت‌بندی کنید و آن­ها را به تیم­های مربوطه اختصاص دهید.

  1. پیگیری و تهیه گزارشات هزینه­ های نگهداری و تعمیرات

نرم افزار CMMS همه چیزهایی را که با دستورکارها مرتبط است، از جمله قطعات، نیروی کار و سایر هزینه ­ها ردیابی می­کند. این امر باعث می‌شود که گزارش­گیری در مورد این هزینه‌ها، مشاهده محل مصرف بودجه و تصمیم‌گیری آگاهانه درباره هزینه‌های سرمایه‌ای آسان شود. اگر به دنبال اثبات ارزش نگهداری و تعمیرات هستید، می­توانید هزینه نگهداری و تعمیرات اضطراری و برنامه­ ریزی شده را مقایسه کنید.