۴.۱/۵ - (۱۲ امتیاز)

بهترین نرم افزار نگهداری تعمیرات چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

یک نرم افزار نگهداری و تعمیرات برای بهترین بودن باید دارای ویژگی هایی زیر باشد:

  • سهولت استفاده

هدف اصلی ایجاد یک نرم افزار cmms تسهیل امور تعمیرات و نگهداری برای کاربران است. سهولت استفاده به معنی مشخص بودن انجام کار با نرم افزار بدون دشواری خاص و نیاز به آموزش زیاد است به صورتی که کاربران با سطح سواد کم نیز بتوانند امور مربوط به خود را انجام دهند.

  • قابلیت اطمینان بالا

صحت کارکرد نرم افزار باید به گونه ای باشد که همواره در دسترس و با کمترین خطای ممکن کاربران بتوانند امور مربوطه را از طریق آن انجام داده و پیگیری نمایند.

  • قابلیت سفارشی سازی بر اساس نیاز هر سازمان

هر سازمان بر اساس نوع عملیات و ماموریت خود، نیازمندی های خاص خود را دارد و بایستی این امکان وجود داشته باشد که نرم افزار نگهداری و تعمیرات متناسب با این اهداف سفارشی سازی شود تا بهترین نتیجه را به ارمغان آورد.

  • ایجاد دستور کار به صورت خودکار

یکی از قابلیت‌های بسیار کاربردی برای نرم افزار cmms امکان ایجاد دستور کار به صورت خودکار است، یعنی بر اساس زمانبندی یا پارامترهای تعیین شده قبلی در موعد مقرر نرم افزار هشدار لازم را به تیم تعمیرات یا مدیر نگهداری و تعمیرات برای انجام کار مشخص شده ارسال نماید. بدین شکل دیگر نیاز به پایش مستمر دفاتر و مستندات فیزیکی برای بررسی فعالیت های روزانه وجود نخواهد داشت.

تعمیرات و نگهداری ساینا
  • برنامه ریزی و زمانبندی منعطف با اولویت

نرم افزار cmms با بهنگام سازی تعمیرات کمک می کند تا هزینه‌های اجرایی و خسارات کاهش یابد. بدین منظور باید امکان برنامه ریزی و زمانبندی را به صورت منعطف داشته باشد. همچنین در برنامه ریزی باید بتواند اولویت انجام کارها را تشخیص داده و به شکلی زمان بندی را برای دستورات کار استفاده نماید که امور با اولویت بالا ابتدا انجام گردد. به طور مثال در زمان انجام نگهداری و تعمیرات جامع (Total Productive Maintenance, TPM) به طور خودکار تمامی فعالیت‌های نگهداری و تعمیرات برنامه ریزی شده و نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه نیز انجام می شود و بایستی نرم افزار به طور خودکار زمانبندی این فعالیت ها را بر اساس اولویت بروزرسانی نماید.

  • یادگیری و بهبود مستمر نرم افزار

وجه تمایز بهترین نرم افزار نگهداری و تعمیرات با سایر نرم افزارهای تعمیرات و نگهداری، هوشمندی آن است. هوشمندی قابلیتی است که بهبود مستمر نرم افزار بر اساس عملکرد سازمان را امکان پذیر می سازد. این قابلیت کمک میکند تا بر اساس پارامترهای تنظیم شده و اقدامات انجام شده نرم افزار به صورت هوشمند بتواند اولویت بندی ها و امور را تشخیص داده و در موارد بعدی از یادگیری های خود برای بهبود کارایی نگهداری و تعمیرات استفاده نماید.

  • داشبورد مدیریتی و گزارش دهی مناسب

برای پایش مستمر فعالیت های انجام شده و همچنین بررسی شاخص‌های کلیدی واحد نگهداری و تعمیرات لازم است که نرم افزار cmms امکان ارائه داشبورد مدیریتی برای سطوح مختلف مدیریت و همچنین گزارشات منعطف را بر اساس نیازمندی هر سازمان فراهم نماید.

  • عدم وابستگی به پلتفورم (وب، موبایل و …)

با توجه به رشد چشمگیر تلفن‌های هوشمند، تبلت و … نرم افزار cmms باید بدون توجه به نوع پلتفورم مورد استفاده کاربر تمامی امکانات را در دسترس کاربر قرار دهد و نباید محدودیتی برای استفاده وجود داشته باشد.

  • قابلیت توسعه بر اساس نیاز سازمان

در روند رو به رشد سازمان باید امکان توسعه نرم افزار cmms نیز وجود داشته باشد و با افزایش تعداد واحدهای کاری و تعداد شرکت های زیر مجموعه نیازی به تغییر نرم افزار نباشد.

  • ماژولار بودن نرم افزار

ماژولاریتی این امکان را به کاربران می دهد تا مرحله به مرحله با افزایش نیازمندی به بخش های پیشرفته تر نرم افزار بدون تغییر در ساختار نرم افزار بتوانند ویژگی ها یا بخش های جدید را به سیستم خود اضافه نمایند.

مزایای استفاده از سیستم نگهداری و تعمیرات CMMS

شرکت مهندسی ساینا سیستم با بهره گیری از بروزترین تکنولوژی‌های تولید نرم افزار تمامی موارد یاد شده را در سیستم نگهداری و تعمیرات خود به کار بسته و یک سیستم جامع تمیرات و نگهداری با نام ساینا cmms تولید کرده است.

برای دریافت مشاوره رایگان و دموی نرم افزار نگهداری و تعمیرات با ما تماس بگیرید.

تلفن : ۳۶۲۶۱۸۶۳ -۰۳۱ داخلی ۲۰ –   همراه : ۰۹۱۹۶۹۴۹۴۱۶

ما را در اینستاگرام دنبال نمایید. Sayna_system@