نرم افزار نگهداری تعمیرات, مدیریت ماشین آلات و تجهیزات

نرم افزار نگهداری تعمیرات, مدیریت ماشین آلات و تجهیزات
نرم افزار نگهداری تعمیرات, مدیریت ماشین آلات و تجهیزات

مدیریت ماشین آلات و تجهیزات

نرم افزار نگهداری تعمیرات , نرم افزار نت , نرم افزار pm  – مدیریت ماشین آلات و تجهیزات

از آنجایی که وظیفه اصلی سیستم های نگهداری و تعمیرات افزایش راندمان کاری ماشین آلات و تجهیزات سازمان ها می باشد، اولین قابلیتی که باید داشته باشد مدیریت ماشین آلات و تجهیزات در ساختاری قابل فهم، ساخت یافته و دقیق است تا بتواند کارشناسان و مدیران شرکت را در انجام برنامه ریزی، اجرا و گرفتن گزارشات دقیق یاری نماید. در سیستم نگهداری و تعمیرات ساینا این بخش به صورت منحصر به فردی در نظر گرفته شده است به نحوی که سیستم می تواند با ثبت حداقل اطلاعات شروع به کار نماید و سپس در حین کار اطلاعات تکمیل گردد. برای سازمان هایی که نیاز به اطلاعات دقیق دارند، امکان ثبت اطلاعات تا جزئی ترین سطوح وجود دارد.

 

 • دسته‌بندی ماشین‌آلات و تجهیزات در سطوح مختلف
 • تعریف کلاس و گروه ماشین‌آلات و تجهیزات
 • تعریف محل استقرار ماشین‌آلات و تجهیزات به صورت درختواره
 • ساختار فنی ماشین‌آلات و تجهیزات (BOM)
 • مدیریت سریالی قطعات یدکی
 • مدیریت برند تجهیزات
 • تعریف شناسنامه دقیق ماشین‌آلات

ساختار درختی تجهیزات ( Taxonomy)

در نرم افزار نت ساینا جهت سهولت دسترسی کاربر به تجهیزات و اطلاع دقیق از محل قرارگیری و ساختار فنی تجهیزات، یک ساختار درختی کاملا هوشمند و پویا از محل وجود دارد.

این ساختار درختی با بهره گیری از استانداردهای روز علم نگهداری و تعمیرات تهیه شده و محل استقرار تجهیزات به همراه ساختار فنی زیرمجموعه هر تجهیز آورده شده است. نکته حائز اهمیت در این ساختار، بروزرسانی هوشمند اطلاعات آن براساس عملیات های نگهداری و تعمیرات می باشد.

نرم افزار نگهداری تعمیرات, مدیریت ماشین آلات و تجهیزات

 • کلاس ماشین‌آلات و تجهیزات

به‌عنوان اولین سطح از دسته‌بندی تجهیزات ساختاری درختی در اختیار می‌گذارد تا تجهیزات را ازنظر ماهیتی دسته‌بندی نمایید.

 • گروه ماشین‌آلات و تجهیزات

در دومین سطح از دسته‌بندی تجهیزات امکان گروه‌بندی تجهیزات ازنظر شباهت‌های فنی و ساختار BOM را در اختیار می‌گذارد، مواردی همچون اطلاعات فنی، معادل‌سازی با کالاهای انبار، ساختار BOM، موجودی انبار و … در این قسمت انجام می‌شود.

 • ماشین‌آلات و تجهیزات

در آخرین سطح امکان تعریف کد ماشین‌آلات و تجهیزات با تفضیل اطلاعات هر تجهیز از قبیل شناسنامه، پشتیبانی، گارانتی، انواع رخدادها، کارکردها، سوابق استقرار، سیکل حیات، توقفات و ضمائم و مستندات را در اختیار قرار می‌دهد.

 

ساختار ماشین آلات و تجهیزات (BOM)
در سیستم نگهداری و تعمیرات ساینا BOM با ساختاری ویژه و هوشمند پیاده شده تا استفاده کنندگان سیستم را در فرآیند تعریف و استفاده از آن تا حداکثر میزان ممکن یاری نماید و از بروز خطا و دوباره کاری جلوگیری شود. در این سیستم نیاز به تعریف تمامی ساختار BOM هر نوع ماشین وجود ندارد کافیست که BOM مجموعه های تشکیل دهنده را به صورت مجزا تعریف کرده و به ساختار BOM ماشین آلات و تجهیزات مورد نظر اضافه کنید تا به صورت هوشمند شناسایی و با تمام جزئیات به آن اضافه شود. این امکان علاوه بر سهولت در تعریف، امکان استفاده از BOM قطعات زیر مجموعه را به صورت مستقل در فرآیند بازسازی قطعات یدکی و تشکیل شناسنامه برای هر مجموعه را فراهم خواهد کرد.
شایان ذکر است برای استفاده از سیستم تعریف BOM ضروری نمی باشد و تنها برای تجهیزاتی که نیاز به اطلاعات دقیق دارند امکان تعریف آن تا جزئی ترین سطوح فراهم شده و کاربران می توانند از امکانات آن بهره مند گردند.

 

مدیریت سریالی قطعات یدکی و برند
یکی از مشغله های بزرگ در صنایع و نگهداری و تعمیرات، رهگیری سریالی ماشین آلات و قطعات یدکی می باشد. در این سیستم امکان رهگیری تمامی قطعات در طول فرآیند های خرید , انبارش , مصرف , بازسازی و اسقاط وجود دارد. این امکان شاخص های دقیقی از هزینه ها، آماده به کاری ماشین آلات، کیفیت تامین قطعات و … را در اختیار استفاده کنندگان سیستم قرار می دهد.
در این سیستم امکان بررسی کیفیت قطعات یدکی در برند های مختلف وجود دارد.

 

امکان تعریف شناسنامه دقیق ماشین آلات
هر یک از ماشین آلات و تجهیزات می تواند شناسنامه ایی دقیق و مطابق با ساختار BOM خود را داشته باشد. در این سیستم امکان ثبت شناسنامه ها به دو صورت دستی و شناسایی اتوماتیک (بروز شدن اتوماتیک شناسنامه در حین عملیات تعمیری از قبیل مونتاژ و دمونتاژ) وجود دارد .

 

مدیریت گارانتی و خدمات پس از فروش
مدیریت گارانتی و خدمات پس از فروش از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و می تواند در کاهش هزینه های نگهداری و تعمیرات نقش به سزایی داشته باشد. در سیستم نگهداری و تعمیرات ساینا امکان ثبت و کنترل زمان گارانتی ماشین آلات، قطعات یدکی و خدمات دریافت شده از پیمانکاران وجود دارد.

  دستورکارها (Work Order)

  نرم افزار نگهداری تعمیرات,دستور کارها (Work Order) , سیستم نت در نرم افز ار نت ساینا،…

  View details

  مدیریت اطلاعات موقعیت جغرافیایی ماشین آلات و تجهیزات (GIS)

  مدیریت اطلاعات موقعیت جغرافیایی ماشین آلات و تجهیزات (GIS)

  مدیریت ابزارآلات

  نرم افزار نگهداری و تعمیرات , نرم افزار نت , نرم افزار pm -  مدیریت ابزارآلات , نت…

  View details
  Back to Top